Calendar
Activity calendar
Maanantai
26.02.
13:00 Kokkauskerho 1.-2.lk Liperin koulu
Leivonta ja ruuanlaitto13:00 Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta14:00 Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta14:15 Kokkikerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto14:15 Ylämyllyn nuokkari Maanantai
Avoin nuorisotoiminta14:30 Liikuntakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho18:15 Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä:
Tiistai
27.02.
15:00 Energytreeni 7.-9.-lk
Saliharjoittelu tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
15:00 Kerhonohjaaja-koulutus
Koulutus tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
Keskiviikko
28.02.
14:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Liperin koulu
Liikuntakerho14:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho14:15 Kokkikerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto14:15 Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta15:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
Torstai
29.02.
13:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho13:00 Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Alakoululaisten nuokkari tila: arkistoituTekijä: Tanja Immonen
14:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Liperin koulu
Liikuntakerho14:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho14:00 Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Avoin nuorisotoiminta14:00 Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta14:15 Käsityöpaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kädentaidot14:15 Ylämyllyn nuokkari Torstai
Avoin nuorisotoiminta14:30 Pelipaja 3.-6.lk Ylämyllyn koulu
Lautapelit15:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho15:00 Ohjelmointipaja 5.-9.lk Ylämyllyn koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi17:00 Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
01.03.
13:00 Koodarit-kerho 1.-4.lk Mattisenlahden koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi14:00 Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta17:00 Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Lauantai
02.03.
15:00 Lasten nukketeatteriesitys – Hiirulainen ja suuri seikkailu
Teatteri ja ilmaisu tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
Sunnuntai
03.03.
Maanantai
04.03.
09:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
10:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
11:00 Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
14:00 Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta18:15 Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä:
Tiistai
05.03.
09:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
10:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
11:00 Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
13:00 Avoin salivuoro
tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
13:00 Talviloman lasten elokuva – Lemmikkien salainen elämä
Teatteri ja ilmaisu tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
Keskiviikko
06.03.
09:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
10:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
11:00 Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
12:00 Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta
Torstai
07.03.
09:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
10:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
10:30 Talvilomaretki Heinäveden Pääskyvuorelle
Retket tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
11:00 Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
13:00 Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Alakoululaisten nuokkari tila: arkistoituTekijä: Tanja Immonen
14:00 Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta14:15 Ylämyllyn nuokkari Torstai
Avoin nuorisotoiminta17:00 Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
08.03.
09:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
10:00 Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
11:00 Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
13:00 Vesipeuhupäivä Liprakassa
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
14:00 Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta17:00 Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Maanantai
11.03.
13:00 Kokkauskerho 1.-2.lk Liperin koulu
Leivonta ja ruuanlaitto13:00 Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta14:00 Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta14:15 Kokkikerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto14:15 Ylämyllyn nuokkari Maanantai
Avoin nuorisotoiminta14:30 Liikuntakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho18:15 Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut18:15 Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä:
Tiistai
12.03.
14:15 Koulunuorisotyön nuokkari Ylämyllyllä
Avoin nuorisotoiminta15:00 Energytreeni 7.-9.-lk
Saliharjoittelu tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
Keskiviikko
13.03.
14:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Liperin koulu
Liikuntakerho14:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho14:15 Kokkikerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto14:15 Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta15:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
Torstai
14.03.
13:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho13:00 Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Alakoululaisten nuokkari tila: arkistoituTekijä: Tanja Immonen
14:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Liperin koulu
Liikuntakerho14:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho14:00 Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Avoin nuorisotoiminta14:00 Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta14:15 Käsityöpaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kädentaidot14:15 Ylämyllyn nuokkari Torstai
Avoin nuorisotoiminta14:30 Pelipaja 3.-6.lk Ylämyllyn koulu
Lautapelit15:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho15:00 Ohjelmointipaja 5.-9.lk Ylämyllyn koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi17:00 Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
15.03.
13:00 Koodarit-kerho 1.-4.lk Mattisenlahden koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi13:00 Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta14:00 Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta14:15 Ylämyllyn nuokkari Perjantai
Avoin nuorisotoiminta17:00 Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Lauantai
16.03.
11:00 Perhenuokkari
Avoin nuorisotoiminta tila: arkistoituTekijä: Mikael McKeough
Sunnuntai
17.03.
Maanantai
18.03.
13:00 Kokkauskerho 1.-2.lk Liperin koulu
Leivonta ja ruuanlaitto13:00 Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta14:00 Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta14:15 Kokkikerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto14:15 Ylämyllyn nuokkari Maanantai
Avoin nuorisotoiminta14:30 Liikuntakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho18:15 Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut18:15 Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä:
Tiistai
19.03.
14:15 Koulunuorisotyön nuokkari Ylämyllyllä
Avoin nuorisotoiminta15:00 Energytreeni 7.-9.-lk
Saliharjoittelu tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
Keskiviikko
20.03.
14:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Liperin koulu
Liikuntakerho14:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho14:15 Kokkikerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto14:15 Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta15:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
Torstai
21.03.
13:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho13:00 Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Alakoululaisten nuokkari tila: arkistoituTekijä: Tanja Immonen
14:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Liperin koulu
Liikuntakerho14:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho14:00 Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta14:15 Käsityöpaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kädentaidot14:15 Ylämyllyn nuokkari Torstai
Avoin nuorisotoiminta14:30 Pelipaja 3.-6.lk Ylämyllyn koulu
Lautapelit15:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho15:00 Ohjelmointipaja 5.-9.lk Ylämyllyn koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi17:00 Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
22.03.
13:00 Koodarit-kerho 1.-4.lk Mattisenlahden koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi13:00 Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta14:00 Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta14:15 Ylämyllyn nuokkari Perjantai
Avoin nuorisotoiminta17:00 Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Maanantai
25.03.
13:00 Kokkauskerho 1.-2.lk Liperin koulu
Leivonta ja ruuanlaitto13:00 Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta14:00 Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta14:15 Kokkikerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto14:15 Ylämyllyn nuokkari Maanantai
Avoin nuorisotoiminta14:30 Liikuntakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho18:15 Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut18:15 Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut tila: arkistoituTekijä:
Tiistai
26.03.
14:15 Koulunuorisotyön nuokkari Ylämyllyllä
Avoin nuorisotoiminta15:00 Energytreeni 7.-9.-lk
Saliharjoittelu tila: arkistoituTekijä: Anni Kärjä
Keskiviikko
27.03.
14:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Liperin koulu
Liikuntakerho14:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho14:15 Kokkikerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto14:15 Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta15:00 Liikuntakerho 4.-6.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
Torstai
28.03.
13:00 Liikuntakerho 1.-3.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho13:00 Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Alakoululaisten nuokkari tila: arkistoituTekijä: Tanja Immonen